Wielka Księga Hipnozy WERNER J. MEINHOLD

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 874C-51739

Opis

Tytuł: Wielka Księga Hipnozy. Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy

Autor: Werner J. Meinhold

Wydanie: 2020

Stron: 542

Okładka: miękka

Autor prezentuje w zrozumiały i kompletny sposób, podstawy zjawiska hipnozy oraz wyniki swoich badań, a także listę i opis większości schorzeń i zaburzeń psychosomatycznych, których leczenie przy pomocy hipnoterapii przynosi wymierne efekty.

Pierwsze polskie wydanie oparte jest na niemieckiej edycji z roku 2005, zaktualizowanej i uzupełnionej o najnowsze, dostępne w tamtym czasie wyniki badań.

Jest to zdecydowanie lektura obowiązkowa dla osób profesjonalnie zajmujących się hipnozą w medycynie, psychologii i psychoterapii. Dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką pomagania i doradztwa psychologicznego stanowi bogate, inspirujące źródło wiedzy.

Wielka księga hipnozy zgłębia i wyjaśnia w sposób wszechstronny temat hipnozy, który wciąż jeszcze jest nie w pełni poznany, wciąż jest mało dostępny i zrozumiały w społecznym odbiorze. Jest za to obłożony wieloma mitami i wyobrażeniami, stanowiącymi utrudnienie w profesjonalnym korzystaniu z możliwości, jakie hipnoza stwarza w terapii i pomaganiu.

Książka Wernera Meinholda to pierwszy na polskim rynku tak kompletny podręcznik i przewodnik po hipnozie, który całościowo - teoretycznie i praktycznie - omawia zjawisko hipnozy. Zawiera wiele praktycznych instrukcji, jak prowadzić hipnoterapię w leczeniu bardzo różnych zaburzeń o charakterze psychicznym, mentalnym, a także w odniesieniu do chorób ciała.

Meinhold przedstawia hipnozę zgodnie ze złożonością jej natury. Jako stan świadomości/umysłu-środowisko, w którym dokonuje się warunkowanie kluczowych mechanizmów naszego funkcjonowania, od początku życia i często na całe życie. Jako sferę świadomości, dzięki które uzyskujemy dostęp do nieświadomych zapisów i treści naszych doświadczeń. Jako proces koncentracji na kluczowych bodźcach otoczeni zewnętrznego i wewnętrznego. I wreszcie, jako skuteczną metodę psychoterapii, zwaną hipnoterapią.

W książce znajdziemy szczegółową i inspirującą analizę roli hipnozy w naszym ,,stawaniu się" - zarówno jako ludzkość, jak i jednostka. Meinhold utrzymuje hipnozę jako zjawisko, którego doświadcza rodzaj ludzki w procesie "stawania się", od pierwszego hominida aż do człowieka współczesnego, i jednocześnie jako fenomen, którego doświadcza każdy z nas, w naszym osobistym "stawaniu się", w codziennym życiu, od poczęcia aż do teraz.

Centralne miejsce w książce znajduje zjawisko sugestywnego wpływu - zarówno niezamierzonego, jak i zamierzonego. Wpływ ten oddziałuje na jakość naszego życia, naszego bycia w życiu, w relacjach z samym sobą i z innymi.

Główne przesłanie Wernera Meinholda to wezwanie, abyśmy poprzez uświadomienie sobie sugestywnego i hipnotycznego wpływu, jakiemu podlegamy, a także przez pracę nad jego odhipnotyzowaniem powrócili do siebie, do swoich potencjałów i powołania, tak aby w najbardziej możliwy świadomy sposób kształtować i przeżywać swoje życie."

O Autorze:

Werner J. Meinhold (1944-2019) - niemiecki psychoterapeuta, hipnoterapeuta i naturopata, twórca metody psychoterapeutycznej H.I.T.T. (Hypno-Integrative Depth Psychological Therapy - Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi).

Werner Meinhold był założycielem był założycielem i wieloletnim prezydentem honorowym International Federation of Integrative Depth Psychology in Thrapy and Research of Hypnosis (IGTH-INFIDEPTH), która aktualnie skupia Towarzystwa Hipnoterapeutyczne z Niemiec, Ekwadoru, Meksyku, Polski i Szwajcarii. Był również superwizorem i członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą i organizatorem międzynarodowych kongresów i seminariów GTH/I-GTH w Meersburgu/Bodensee (od 1991).

Meinhold jest autorem i wydawcą kilu książek (przetłumaczonych na 5 języków), wielu artykułów i esejów na temat  hipnozy integracyjnej, psychoterapii i medycyny, autorem ponad 100 artykułów prasowych opublikowanych w międzynarodowych mediach.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Blog
Promocje
Programy rodzinne twoich chorób Tom I GERARD ATHIAS
Programy rodzinne twoich chorób Tom I GERARD ATHIAS
39,00 zł 34,99 zł
szt.
Tajemnice źródła wiecznej młodości PETER KELDER
Tajemnice źródła wiecznej młodości PETER KELDER
29,60 zł 25,99 zł
szt.
Trzy pytania DON MUGUEL RUIZ, BARBARA EMRYS
Trzy pytania DON MUGUEL RUIZ, BARBARA EMRYS
24,90 zł 19,99 zł
szt.
Opowieści okultne HELENA BŁAWATSKA
Opowieści okultne HELENA BŁAWATSKA
49,99 zł 39,99 zł
szt.
Radykalna Wdzięczność A. BIENKOWSKI, M. AKERS
Radykalna Wdzięczność A. BIENKOWSKI, M. AKERS
16,99 zł 16,99 zł
szt.
Joga światłem życia B.K.S IYENGAR
Joga światłem życia B.K.S IYENGAR
49,00 zł 39,99 zł
szt.
Powstanie i upadek starożytnego Egiptu TOBY WILKINSON
Powstanie i upadek starożytnego Egiptu TOBY WILKINSON
69,90 zł 49,99 zł
szt.
Tao seksu i długowieczności DANIEL REID
Tao seksu i długowieczności DANIEL REID
69,99 zł 69,99 zł
szt.
Moje życie, moja praca BERT HELLINGER
Moje życie, moja praca BERT HELLINGER
57,00 zł 55,99 zł
szt.
Nowa biologia RUPERT SHELDRAKE
Nowa biologia RUPERT SHELDRAKE
62,00 zł 54,99 zł
szt.
Złoty Atlas EDWARD BROOKE-HITCHING
Złoty Atlas EDWARD BROOKE-HITCHING
69,00 zł 49,99 zł
szt.
Analiza transakcyjna dzisiaj IAN STUART, VANN JOINES
Analiza transakcyjna dzisiaj IAN STUART, VANN JOINES
49,90 zł 39,99 zł
szt.
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl