Nieosobowe Życie tom 2 JOSEPH S. BENNER

nieosobowe-zycie-2.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 47,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

47.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,30 zł
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1958-247FF

Opis

Tytuł: Nieosobowe życie tom 2

Autor: Joseph S. Benner

Wydanie: 2019

Stron: 194

Okładka: miękka

Kim jestem? – pyta głos przemawiający w pierwszej osobie na kartach tej książki. – Jestem Tobą, twoim JA, tą częścią Ciebie, która mówi JAM JEST i którą nią jest.

To jedna z najważniejszych pozycji w dziedzinie samorozwoju i duchowości. Uczy pokory i odpowiedzialności wobec podstawowej prawdy, że choć często nie mamy wpływu na okoliczności zewnętrzne, postawy i zachowania innych ludzi, możemy kształtować swój świat wewnętrzny, system wartości, postaw i przekonań tak, by były zgodne z naukami duchowymi, przede wszystkim jednak, by wypływały zawsze z owego wewnętrznego JA, które wznosi się ponad ograniczenia ego.

Pielęgnując spokój umysłu, możemy pozostawać niewzruszeni pośród zamętu i czerpać głęboką mądrość i wiedzę. W kolejnych rozdziałach autor rozważa wartości i problemy, na jakie napotyka każdy, kto pragnie podążać ścieżką duchowego rozwoju, takie jak poszukiwanie Prawdy, właściwe przewodnictwo, kwestia dobra i zła. Osobne miejsce autor przeznacza dla nauk Chrystusa, którego uważa za swojego największego Mistrza i Nauczyciela. Człowiek nosi Boga w sobie, pisze autor, i jego najważniejszym życiowym zadaniem jest próbować Go zrozumieć i odkryć Boski plan dla własnego życia. Bóg jest dostępny w nas i człowiek może się do Niego odwołać w każdej sytuacji. Wiodąc życie w harmonii z wielkimi duchowymi prawami, możemy upomnieć się o całe dobro, które może stać się naszym udziałem w tym życiu.

To jedno z owych najrzadszych Dzieł wyjaśniających najbardziej ukryte, i najbardziej nam, współczesnym ludziom, brakujące, koncepcje rozwoju duchowego. I nie chodzi tu tylko o to, że Boskość w nas, JAM JEST, znajduje się na pierwszym miejscu. Chodzi głównie o wyjaśnione tutaj zależności, które nie zostały poruszone w żadnym innym z wielkich Dzieł dotyczących rozwoju duchowego.

Elvis Presley, zagorzały student Biblii, był zafascynowany tą książką i rozdawał ją przyjaciołom i znajomym. Książka ta znajdowała się zawsze, nawet w dniu jego śmierci, na nocnej szafce w jego sypialni.

Joseph Benner był amerykańskim mistykiem, członkiem Bractwa Chrystusowego i autorem wielu książek, które podpisywał jako Anonim. Powoływał się w nich na przekazy otrzymywane z wewnętrznego Źródła, z którego czerpał przez całe życie, ale dopiero w wieku czterdziestu kilku lat całkowicie poświęcił się tej pracy i prowadzeniu przez wewnętrzną Obecność. Swoje nauki opublikował po raz pierwszy w roku 1914 w książce zatytułowanej Nieosobowe Życie zwanej również Nauką o Obecności Jam Jest. Twierdził w niej, że słowa Chrystusa, „JAM JEST” są dowodem na istnienie „prawdziwego ducha” rezydującego w każdym człowieku. Ten duch jest kluczem do prowadzenia życia w harmonii z najwyższymi zasadami etycznymi.

To druga z całej serii książek tego fenomenalnego autora.

Cytaty z książki:

Umiłowani w naszym Ojcu – Nieosobowym Ja, Wielkim Jestem, który Jestem – przynoszę wam Przesłanie Miłości i Prawdy. Przychodzę Wam opowiedzieć o Sobie – o Tym, którego znacie jako Uchrystusowionego Jezusa z Nazaretu.
Nadszedł czas, kiedy cały świat musi Mnie poznać jako Jam Jest – Jedynego Chrystusa we Wszystkim – poznać czym Jam Jest; i to Moje Chrystusowe Przesłanie jest Moją deklaracją dla was.
Abyście nie wątpili, że Jam Jest bardzo realnym i żywym Chrystusem, Ja Sam objawię tutaj wiele rzeczy tym, których przygotowałem na ich poznanie i którzy teraz właśnie muszą je poznać – aby Boska Wola Naszego Ojca mogła wypełnić się na ziemi, tak jak i w niebie.
Przede wszystkim musicie Mnie poznać jako żywego Chrystusa; dlatego muszę pokazać Wam siebie jako Jam Jest, pokazać wam, że Jam Jest wszystkim, czym się ogłosiłem, gdy pojawiłem się na ziemi ucieleśniony ponad dwa tysiące lat temu, chociaż wielu nie znało Mnie wówczas jako Chrystusa – nawet niektórzy Moi uczniowie.
Jam Jest przychodzi teraz, by obdarować was pełnią światłości i wiedzy Chrystusowej, by wyjaśnić znaczenie Moich Chrystusowych słów wypowiadanych w tamtych czasach. Wielu bowiem nie zrozumiało ich i wielu nie rozumie ich także dzisiaj; kiedy jednak znaczenie Mych słów zostanie należycie zrozumiane, ludzie zwrócą się ku Mnie i pójdą za Mną jak nigdy przedtem, bowiem obejmę najważniejsze miejsce w ich życiu.
Zanim jednak ludzie będą mogli naprawdę za Mną pójść, muszą poznać, kim i czym Jestem. to Chrystusowe Przesłanie ma uświadomić wszystkim tym, którzy pragną Mnie poznać i którzy poszukują Mnie całym sercem, jak niezawodnie mogą Mnie odnaleźć i rozpoznać Mój głos, kiedy odzywa się w ich sercach. Kim jestem Ja, ten, którego nazywają Jedynym Chrystusem we Wszystkich?

(…)

Jestem Bożym Duchem Świętym w was, umiłowani. Jestem zaiste Światłością Chrystusa, która opromienia was i która opromienia każdego człowieka na ziemi. Ale Moja Światłość Chrystusowa świeci w ciemności śmiertelnego umysłu, a ten umysł Mnie nie pojmuje.
JESTEM również życiem każdego człowieka i to Moje Chrystusowe Ja oświetla wam drogę oraz sprawia, że się rozwijacie i robicie te wszystkie rzeczy, jako że to Moja Świadomość Chrystusowa tworzy wasz umysł zewnętrzny, a Moja Chrystusowa natura wyraża wszystko, czym jesteście – chociaż byście uważali się za odrębne ja, oddzielone ode Mnie, ponieważ przebywacie w śmiertelnych ciałach.
Czyż Jan, mój umiłowany uczeń, nie powiedział: „Na początku było Słowo, i Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo” (J 1:1) oraz „Wszystko przez nie się stało, a bez niego nie stało się nic, co się stało” (J 1:3)? I czyż nie powiedział, że w Słowie było życie, a życie było światłością ludzi?
Ponieważ Jam Jest Bożym Duchem Świętym, Światłością Chrystusa i Życiem wszystkich ludzi, Jam Jest tym Słowem, umiłowani. Zaprawdę mieszkam w ciemności panującej w was, ale wiecznie Jam Jest dąży do przejawienia się, do oświetlenia waszego śmiertelnego umysłu, aby mógł on usłyszeć Mój głos Chrystusowy i bym mógł go poprowadzić drogą, jaką Nasz Ojciec dla was wybrał.
Jan jedynie pokazał, że Ja jako Słowo – który Jestem prawdziwą Światłością Chrystusa i Życiem wszystkich ludzi – zawsze byłem na tym świecie; że świat został stworzony przeze Mnie, ale że ten świat Mnie nie znał; że przyszedłem wówczas do swoich, tak jak przychodzę dzisiaj, ale oni Mnie nie przyjęli.
Jan dał wam jednak również obietnicę, którą teraz potwierdzam: że tym, którzy przyjmą i poznają Mnie jako Jam Jest, dam moc stania się Synami Bożymi, także tym, którzy wierzą we Mnie i w moc Mojego Chrystusowego Imienia.
Jan starał się pokazać światu, że Ja jako Słowo, jako Boży Duch Święty, Jedyny zrodzony Syn – który na początku był z Bogiem i który był Bogiem, Nasz Ojciec i Ja jako Jedno – ucieleśnił się i w postaci człowieka z Galilei zamieszkał pośród ludzi, wyglądał jak oni, ale wypełniała go łaska i prawda.
Jan znał Mnie jako Jam Jest, ale świat wówczas Mnie nie znał, nawet gdy przyjąłem śmiertelną postać i nauczałem ich o tym, że Nasz Ojciec Mnie posłał i że powrócę do Naszego Ojca. I nawet gdy czyniłem na ich oczach cuda, mocą Jego Ducha Świętego, nie rozumieli i brali Mnie za człowieka.
Ponieważ jednak Jam Jest Światłością Chrystusa i Życiem wszystkich ludzi, Boży Duch Święty, który żyje i powoduje w nich rozwój, wielu z nich uświadomiłem Siebie od czasu, gdy pojawiłem się w Galilei i nauczałem ludzi, kim jestem i jak mogą Mnie odnaleźć i poznać Mnie jako Jam Jest. Wielu poznało Jam Jest w Naszym Ojcu, siebie we Mnie i Mnie w nich; poznało, że Jam Jest ich Prawdziwym i Jedynym Ja Chrystusowym i że Ja jako Bóg – Nieosobowe Ja – w nich mieszkam.
Przynoszę wam teraz to Chrystusowe Przesłanie po to, by wszyscy, którzy je przeczytają, wiedzieli, że Ja i Nasz Ojciec jesteśmy Jednym, że oni i ja są Jednym, że wszystko, czym są Jam Jest i wszystko, co robią, robię Ja; że nie mają życia, inteligencji ani mocy poza Moimi; i że tylko Ja w nich JESTEM.

(…)

Świat zna dzisiaj Jezusa Chrystusa jako człowieka, tak jak ponad dwa tysiące lat temu, ale nadszedł czas, by wszyscy, którzy naprawdę Go kochają jako człowieka, poznali Go jako Wielkie Jam Jest.
Przyszedłem na świat, by być Światłością dla ludzi, by poprowadzić tych, którzy kroczą w ciemności niezrozumienia z powrotem do Naszego Ojca – Wielkiego Jestem, który Jestem. Przybyłem, by pokazać wszystkim ludziom drogę do zbawienia – drogę do wolności od grzechu, choroby, braku harmonii, poczucia niedostatku i ograniczeń wszelkiego rodzaju.
Przyszedłem nauczać ludzi, kim i czym Jestem, że tylko Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem oraz że żaden człowiek nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
Przyszedłem również, by stać się żywym wzorem dla świata, przyszedłem jako obraz i podobieństwo Naszego Ojca, aby wszyscy ludzie widząc Mnie i słuchając Moich Chrystusowych słów, poznając Moje Chrystusowe Życie, otrzymali ideał, który nieustannie będzie ich prowadził do Niego; tak jak Moja Światłość Chrystusowa w ich duszach będzie nieustannie inspirowała i pokazywała im drogę realizacji tego ideału.
Jako ta Światłość bowiem Jam Jest Jego Chrystusowym Ja, które w nich rośnie, kształtuje i formuje ich według Mojego wzoru na Jego Boski obraz i podobieństwo jaśniejące w ich duszach; Jam Jest owocem, który ukoronuje ich życie zewnętrzne.
Nie popełnijcie jednak błędu, umiłowani – Jam Jest nie jest człowiekiem; przyjmuje jedynie postać ludzką, aby ludzki umysł zewnętrzny mógł Je poznać oraz zobaczyć, że Jam Jest przebywa w każdym z nich, że jest tym, co ich czeka, gdy osiągną poziom pełnej dojrzałości i jedności ze Mną.
Ten rozwój jest jednak jedynie następstwem poznania Mnie jako Jam Jest, zwrócenia się ku Mnie, wyczekiwania i podążania za Mną wszędzie tam, dokąd prowadzę. To Mój Chrystusowy głos przemawiający prosto z ich serc wskazuje im drogę do Mnie, naucza ich Prawdy o naszej Jedności i mówi im o Mojej Chrystusowej Miłości – Ja dążącej do przejawienia się w pełni za ich pośrednictwem w postaci doskonałego zdrowia, siły i zrozumienia.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

PROMOCJE
Przepisy i porady zdrowotne dr HULDA REGEHR CLARK
Przepisy i porady zdrowotne dr HULDA REGEHR CLARK

28,48 zł

Cena regularna: 35,60 zł

Najniższa cena: 32,99 zł
szt.
Zasługuję na Miłość SONDRA RAY
Zasługuję na Miłość SONDRA RAY

24,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

Najniższa cena: 47,70 zł
szt.
Podróże do życia po śmierci BRUCE MOEN
Podróże do życia po śmierci BRUCE MOEN

29,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

Najniższa cena: 27,99 zł
szt.
Germania plany III rzeszy na okres powojenny - IGOR WITKOWSKI
Germania plany III rzeszy na okres powojenny - IGOR WITKOWSKI

39,99 zł

Cena regularna: 56,99 zł

Najniższa cena: 37,99 zł
szt.
Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej - TENZIN WANGYAL RINPOCZE
Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej - TENZIN WANGYAL RINPOCZE

32,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

Najniższa cena: 39,99 zł
szt.
Zestaw 11 książek - ZECHARIA SITCHIN
Zestaw 11 książek - ZECHARIA SITCHIN

399,99 zł

Cena regularna: 417,99 zł

Najniższa cena: 417,99 zł
zestaw
Permakultura w ogrodzie DAMIEN DEKARZ
Permakultura w ogrodzie DAMIEN DEKARZ

43,92 zł

Cena regularna: 54,90 zł

Najniższa cena: 41,99 zł
szt.
Necronomicon TADEUSZ WIRSKI
Necronomicon TADEUSZ WIRSKI

22,39 zł

Cena regularna: 27,99 zł

Najniższa cena: 22,32 zł
szt.
Odchodząc od złudzenia - TYMOTEUSZ ONYSZKIEWICZ
Odchodząc od złudzenia - TYMOTEUSZ ONYSZKIEWICZ

34,20 zł

Cena regularna: 38,00 zł

Najniższa cena: 38,00 zł
szt.
Zdrowie i długowieczność, czyli naturalne metody samoleczenia - HENRYK BIENIOK
Zdrowie i długowieczność, czyli naturalne metody samoleczenia - HENRYK BIENIOK

41,30 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 41,30 zł
szt.
Moje przeżycie z UFO na Rugii MARTIN WIESENGRÜN + Misja MICHEL DESMARQUET
Moje przeżycie z UFO na Rugii MARTIN WIESENGRÜN + Misja MICHEL DESMARQUET

84,99 zł

Cena regularna: 89,99 zł

Najniższa cena: 89,99 zł
szt.
Niepodważalne - DOUGLAS AXE (twarda)
Niepodważalne - DOUGLAS AXE (twarda)

41,24 zł

Cena regularna: 54,99 zł

Najniższa cena: 45,99 zł
szt.
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

NEWSLETTER
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zbieraj punkty za zakupy. Wymieniaj punkty na książki!
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.
Nowości
Rekalibracja ludzkości Kryon LEE CARROLL  -10%
Rekalibracja ludzkości Kryon LEE CARROLL -10%

39,99 zł

Cena regularna: 44,99 zł

Najniższa cena: 39,99 zł
szt.
Chaosmos.pl - DARIUSZ MISIUNA
Chaosmos.pl - DARIUSZ MISIUNA

67,50 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
szt.
Księga rozkoszy - AUSTIN OSMAN SPARE
Księga rozkoszy - AUSTIN OSMAN SPARE

67,50 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
szt.
Magia chaosu - PHIL HINE
Magia chaosu - PHIL HINE

32,40 zł

Cena regularna: 36,00 zł

Najniższa cena: 36,00 zł
szt.
Pseudonomicon - PHIL HINE
Pseudonomicon - PHIL HINE

26,10 zł

Cena regularna: 29,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Zen bez mistrzów Zen - CAMDEN BENARES
Zen bez mistrzów Zen - CAMDEN BENARES

20,70 zł

Cena regularna: 23,00 zł

Najniższa cena: 23,00 zł
szt.
Przełamując umysł - DANIEL PINCHBECK
Przełamując umysł - DANIEL PINCHBECK

39,60 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 44,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium