Jak obudzić w sobie prawdziwy potencjał. Mądrość Joganandy - Tom 7 PARAMHANSA JOGANANDA

jak-obudzic-w-sobie-prawdziwy-potencjal-madrosc-joganandy-tom-7.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 23,80 zł

Cena regularna: 34,00 zł

23.80
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,99 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 134A-3957E

Opis

Tytuł: Jak obudzić prawdziwy potencjał - Mądrość Joganandy Tom 7

Autor: Paramahamsa Jogananda

Wydanie: 2018

Stron: 110

Okładka: miękka 

Zadaniem tej książki jest obudzenie w czytelniku potrzeby poznania prawdziwej natury człowieka oraz jego boskiego potencjału, także dla osiągania sukcesów w ,,ziemskich" zamierzeniach.

Jest kilka czynników istotnych w pracy nad osiąganiem pożądanych rezultatów, które warto w sobie pielęgnować. Nadzieja wpływa na jakość myśli i nastawienie do siebie oraz otoczenia, które ostatecznie decydują o naszych sukcesach i porażkach. Wiara w powodzenie obranego celu jest niezbędna dla jego realizacji, podobnie jak gotowość do wykorzystywania wszelkich dostępnych nam środków. Nie wolno, pisze Jogananda, popadać w bierność lub oczekiwanie, że Bóg rozwiąże wszystkie nasze problemy bez żadnego udziału z naszej strony. Autor przestrzega przed użalaniem się nad sobą, egoistycznym zamykaniem się w wąskim kręgu osobistych upodobań i oczekiwań, podkreślając jednocześnie wagę właściwie rozumianej pokory w oczekiwaniu na Boskie przewodnictwo.

Według Autora życie ludzkie nie jest w żadnym razie dziełem przypadku, a sukces albo porażka nie wynikają z wrodzonych umiejętności, lecz z determinacji w nieustannym podążaniu naprzód. Jogananda jest doskonałym przewodnikiem w rozpoznawaniu naszych nawykowych postaw i myśli, które często blokują sukces. Przekazuje praktyczne metody pomocne w podjęciu wewnętrznej podróży do przebudzenia.

Każdy człowiek tworzy własne przeznaczenie poprzez kolejne inkarnacje. Dlatego tak ważne jest samopoznanie, umiejętność nazwania swoich mocnych i słabych stron, odkrycia najcenniejszych zasobów oraz źródeł prawdziwej radości i spełnienia. Tylko poznając siebie możemy realizować w pełni nasz bogaty potencjał.

Dzieło to jest praktycznym przewodnikiem dla wszystkich poszukujących na duchowej ścieżce, którym bliskie jest świadome i skuteczne realizowanie codziennych, życiowych celów. Czytelnik znajdzie tu nie tylko techniki medytacyjne krija jogi, ale i wiele innych, służących osiąganiu wewnętrznego spokoju. Paramhansa Jogananda uczy nas korzystania z dostępu do wyższej świadomości w twórczym, satysfakcjonującym i harmonijnym życiu - tu i teraz.

Paramhansa Jogananda, hinduski jogin i mistrz duchowy stał się wielkim nauczycielem świata Zachodu, dokąd przywiózł technikę krija jogi będącej, jak to określał, "odrzutowcem" dla poszukujących Boga. Pradawne techniki jogi wspierają rozwój duchowy i stanowią zarazem skuteczne narzędzie w realizacji zadań i celów życia codziennego.

Cytaty z książki:

Wyjdź z zamkniętego pomieszczenia ograniczeń. Zaczerpnij świeżego powietrza ożywczych myśli. Wyrzuć wraz z oddechem zatruwające ciebie myśli o zniechęceniu, niezadowoleniu, braku nadziei. Nigdy nie sugeruj swemu umysłowi ludzkich ograniczeń związanych z chorobą, starością czy śmiercią. Nieustannie powtarzaj sobie: „Jestem Nieskończonym, które stało się ciałem.”
Odbywaj długie mentalne spacery po ścieżkach pewności siebie. Ćwicz się w zdrowym osądzie, introspekcji i podejmowaniu inicjatywy. Niestrudzenie pobudzaj do twórczego myślenia siebie i innych.
Przede wszystkim jednak pielęgnuj nawyk medytacji. To wewnętrzny przycisk, którego uruchomienie łączy cię z Nieskończonym. Nieprzerwaną uwagą podtrzymuj to, co zyskałeś w medytacji. Jeśli będziesz pielęgnował w myślach spokój i inne wartości zyskane w medytacji, czując własną nieśmiertelność, czując ocean Bożej błogości, z którego wyłaniają się zmienne fale doświadczeń, sprawisz, że twoja dusza zyska uczestnictwo w procesie nieustannego odmładzania się.
Jesteś wszystkimi bogami. Musisz tylko to sobie uświadomić. Musisz zajrzeć w głąb siebie. Zanurkować w falach świadomości, w głębię Bożej obecności. Upomnij się o twoje Boskie przyrodzone Prawo. Obudź się, a ujrzysz chwałę Boga.

(…)

Kimkolwiek byłeś do tej pory, jesteś również teraz. Utajonymi, niewidzialnymi śladami swoich uczynków zadecydowałeś o skuteczności i sile obecnych działań.
Prawem przyczyny i skutku, które rządzi działaniem, ściągnąłeś na siebie karę lub nagrodę. Zapewne już dość się nacierpiałeś. Pora uwolnić się z więzienia własnych, niepożądanych nawyków. Skoro to ty jesteś sędzią i postanowiłeś siebie uwolnić, nie zatrzyma cię więzienie cierpienia, ubóstwa czy ignorancji.
Jeśli nieustannie nękają cię porażki, nie zniechęcaj się. Powinieneś potraktować je jako bodźce do działania, a nie trucizny dla twojego materialnego i duchowego rozwoju. Czas klęski to najlepsza pora siewu ziaren sukcesu. Wypiel przyczyny porażki i ze zdwojoną siłą pielęgnuj to, co pragniesz osiągnąć. Pałka okoliczności może cię pobić do krwi, ale ty nie pochylaj głowy.
Śmierć w trakcie starania o sukces jest sukcesem; za nic nie przyjmuj świadomości porażki. Zawsze próbuj raz jeszcze, nieważne, jak wiele razy przedtem ci się nie udało. Wytrzymaj minutę dłużej w wyścigu o sukces, nawet jeśli zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy i sądzisz, że nie stać cię na więcej.

(…)

Nawyk jest automatycznym mechanizmem mentalnym, który pozwala działać bez udziału siły woli i wysiłku, niezbędnych przy wykonywaniu nowych czynności. Nawyki ułatwiają działanie. Dobre nawyki i zalety mogą tworzyć radość wieczną.
Mechanizm ten źle używany, staje się wielkim przeciwnikiem człowieka. Złe nawyki przyciągają zło. Złe nawyki i grzech to przejściowe, sprowadzające nieszczęście nawyki duszy.
Godnym ubolewania jest przymus czynienia zła wbrew swojej woli, tylko dlatego, że jest to działanie nawykowe, pociągające za sobą cierpienie. Cudownie jest nawykowo postępować właściwie, pomnażając dobro i szczęście.
Moc nawyku jest nadrzędna w życiu ludzkim. Większość ludzi spędza życie na podejmowaniu dobrych postanowień, których nigdy nie udaje im się zrealizować. Zwykle nie robimy tego, co robić pragniemy, tylko to, do czego przywykliśmy.
Nie popadaj w poczucie bezradności, jeśli masz jakieś niepożądane nawyki. Nadeszła pora je przezwyciężyć, kształtując w sobie siłę woli i nawyk regularnej, właściwej medytacji. Możesz się uwolnić ze szponów złych nawyków i stworzyć nawyki myśli i działania, które pociągną za sobą upragnione rezultaty.

(…)

Jedynym sposobem na to, by uniknąć pokusy, jest pamiętanie o tym, że istnieją rzeczy wyższe. Kiedy nachodzi cię pokusa, najpierw przerwij działanie albo daj opór sile. Dopiero kiedy pokusa odejdzie, możesz zacząć rozumować, bowiem pokusa jest silniejsza od rozumu. Wystarczy, że powiesz: „Nie”, wstaniesz i odejdziesz. To najpewniejszy sposób na przezwyciężenie pokusy. Im silniejsza będzie twoja siła woli, tym szczęśliwszy będziesz ty sam, bowiem szczęście wynika ze zdolności czynienia rzeczy, które czynić należy.
Nawyk rozsiada się niby ośmiornica w mózgu i rozkazuje ci robić różne rzeczy. Nie chcesz czegoś robić, a jednak robisz. Nigdy nie pozwól sobie sięgnąć punktu, w którym staniesz się ofiarą własnych złych nawyków. Pamiętaj, że musisz zostać własnym szefem. Nie pozwól, by rządził tobą ktoś lub coś innego. Jeśli nabierzesz jakiegoś niepożądanego nawyku, natychmiast go przerwij.
Z reguły nie lubię nakazów. Zwykle, kiedy zakazujesz komuś jakiejś czynności, on wydaje się zdeterminowany, aby to właśnie zrobić. Smak owocu zakazanego jest słodki na początku, ale gorzki na końcu. Powinieneś być bardzo ostrożny i nie pozwolić, by cokolwiek zakłóciło twoje szczęście.

(…)

Jedną z przyczyn porażki jest to, że człowiek nie kładzie na szali swoich złych nawyków przeciwko sile wolnej woli, która jest niezbędna, by z nimi walczyć. Wielki talent nie jest tak niezbędny, jak niezachwiane poczucie celu i niesłabnące staranie. Zrzuć z siebie ciężar starych mentalnych i moralnych słabości. Spal je w ogniu nowych postanowień i uwolnij siebie.
Kiedy postanowisz zrobić coś, co uważasz za słuszne, dąż do tego za wszelką cenę. To da twojej kierowanej przez mądrość woli więcej siły do walki ze złymi nawykami. Wyrzeknij się zeszłorocznych porażek materialnych, mentalnych i moralnych słabości, duchowej obojętności i niepełnych medytacji, używając siły woli do zdobycia dostatku, ćwiczenia samokontroli i głębokiej medytacji, która ostatecznie umożliwi ci nawiązanie kontaktu z Bogiem.
Podczas medytacji umysł wycofuje siłę życiową z mięśni i nerwów, i koncentruje ją w komórkach mózgowych, w których zakorzeniły się złe nawyki mentalne. Ta skoncentrowana energia życiowa w mózgu wypala korzenie złych nawyków.
Właściwa metoda medytacji to jedyny sposób osiągnięcia wolności i trwałego sukcesu. Musisz świadomie nawiązać kontakt z Bogiem. Odnajdując Jego, osiągniesz panowanie nad sobą i wszelkimi ograniczającymi cię okolicznościami.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

PROMOCJE
Cztery filary zaufania - IYANLA VANZANT
Cztery filary zaufania - IYANLA VANZANT

9,99 zł

Cena regularna: 38,99 zł

Najniższa cena: 19,99 zł
szt.
Rewolucja zielonych koktajli - VICTORIA BOUTENKO
Rewolucja zielonych koktajli - VICTORIA BOUTENKO

26,99 zł

Cena regularna: 34,00 zł

Najniższa cena: 28,99 zł
szt.
Stymuluj swój układ przywspółczulny F.J. SPERLICH, U. EDER
Stymuluj swój układ przywspółczulny F.J. SPERLICH, U. EDER

71,99 zł

Cena regularna: 89,99 zł

Najniższa cena: 89,99 zł
szt.
Młody umysł w każdym wieku DANIEL G. AMEN
Młody umysł w każdym wieku DANIEL G. AMEN

30,79 zł

Cena regularna: 43,99 zł

Najniższa cena: 32,99 zł
szt.
Przepowiednie Saint Germaina na nowe tysiąclecie ELIZABETH CLARE PROPHET
Przepowiednie Saint Germaina na nowe tysiąclecie ELIZABETH CLARE PROPHET

34,30 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 36,99 zł
szt.
Zero ograniczeń - JOE VITALE
Zero ograniczeń - JOE VITALE

39,99 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 39,99 zł
szt.
CBD dla urody DR MANISHA SINGAL
CBD dla urody DR MANISHA SINGAL

29,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt.
Wojna o pieniądz 1 SONG HONGBING
Wojna o pieniądz 1 SONG HONGBING

55,70 zł

Cena regularna: 57,00 zł

Najniższa cena: 45,99 zł
szt.
Deir IV Dojrzałość DIMITRI WERESZCZAGIN
Deir IV Dojrzałość DIMITRI WERESZCZAGIN

39,99 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt.
Techniki oddychania MARKUS SHIRNER
Techniki oddychania MARKUS SHIRNER

27,30 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 29,99 zł
szt.
Ukryte źródło piękna WHITNEY BOWE, MD; KRISTIN LOBERG
Ukryte źródło piękna WHITNEY BOWE, MD; KRISTIN LOBERG

31,49 zł

Cena regularna: 44,99 zł

Najniższa cena: 29,99 zł
szt.
Bądź twórcą swojego zdrowia BOŻENA ŻAK-CYRAN
Bądź twórcą swojego zdrowia BOŻENA ŻAK-CYRAN

24,49 zł

Cena regularna: 34,99 zł

Najniższa cena: 27,99 zł
szt.
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

NEWSLETTER
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zbieraj punkty za zakupy. Wymieniaj punkty na książki!
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.
Nowości
Pochodzenie Bogów - ANDREW COLLINS
Pochodzenie Bogów - ANDREW COLLINS

65,99 zł

Cena regularna: 72,90 zł

Najniższa cena: 72,90 zł
szt.
OUTLET O czym nie powiedziała Tafti - VADIM ZELAND
OUTLET O czym nie powiedziała Tafti - VADIM ZELAND

39,99 zł

Cena regularna: 47,74 zł

Najniższa cena: 47,74 zł
szt.
Jedz prawdziwe jedzenie - JULIE MONTAGU
Jedz prawdziwe jedzenie - JULIE MONTAGU

29,99 zł

Cena regularna: 39,30 zł

Najniższa cena: 39,30 zł
szt.
OUTLET Diagnostyka karmy część 2 (2 książki) SIERGIEJ ŁAZARIEW
OUTLET Diagnostyka karmy część 2 (2 książki) SIERGIEJ ŁAZARIEW

62,99 zł

Cena regularna: 72,99 zł

Najniższa cena: 72,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium